poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Ekologiczny pokaz mody w MZZ

W sobotę™ 4 lipca 2015 r., w ramach Euro Eco Festiwalu, odbył się w Muzeum Ziemi Złotowskiej niecodzienny pokaz mody. Młodzi projektanci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych stworzyli kreacje z materiałów odpadowych, takich jak: gazety, folia, skrawki tkanin, zdekompletowane talie kart, pióra, metalowe pudełka itp. Jedna z modelek spenetrowała domy babć swoich koleżanek w poszukiwaniu niepotrzebnych sztucznych kwiatów – stworzyła z nich prawdziwe dzieło sztuki. Jak na światowych wybiegach, pokaz mody wieńczy prezentacja stroju ślubnego, tak i u nas Majka i łukasz z Przedszkola im. Królewny Śnieżki w Zakrzewie zachwycili strojem „Zrób to sam”. Nauczycielki przedszkola reklamowały go następująco: „Strój niezwykle nowoczesny, ekonomiczny i dostępny dla każdego. Suknię™ panny młodej wykonano z foliowych jednorazówek. Garnitur pana młodego uszyto z dostępnych w każdym gospodarstwie domowym worków na śmieci. Stroje pary młodej są… trwałe, bowiem użyte materiały ulegną rozkładowi za 300 lat, dlatego mogą… być‡ przekazywane z pokolenia na pokolenie. Strojom tym niestraszne mole ani deszczowa pogoda. To świetna propozycja w dobie kryzysu ekonomicznego, dlatego polecamy ją… wszystkim planującym ślub.”€

Nagrody ufundowane przez Urząd Miasta w Złotowie otrzymali:

  1. Karolina Pawlak za „Królową Łabędzi” (GP nr 2 Złotów)
  2. Martyna Budnik za „Karcianą…fantazję”(GP nr 2 Złotów)
  3. Marta Pepliłska za „Kwiecistą” (GP nr 2 Złotów)
  4. Julia Scheffler za „High life” (projekt Szymona Kloski), jw.
  5. Weronika WarpiĹńska za „Słowiańską duszę” (SP1 ZłotĂów)
  6. Marcelina Blachowska za „Prasówkę™z cukierkami” (ZSK Złotów)
  7. Wiktoria Fertikowska za „Zwyczajną” (ZSK Złotów)
  8. Maja i Łukasz z Zakrzewa za „Parę Młodych” (projekty Bożeny Włodarczyk i Anny Pawłowskiej).

Prezentujemy zdjęcia z pokazu Eko-sukni wykonane przez: Katarzynę Małecką, Ireneusza Cierniaka, Jerzego Jelonka i Kosmę Kołodzieja.

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content