III edycja Konkursu na Bożonarodzeniową Szopkę Krajeńską

Wzorem lat ubiegłych Muzeum Ziemi Złotowskiej ogłasza konkurs na bożonarodzeniową SZOPKĘ KRAJEŃSKĄ (trzecia edycja).

Do konkursu zapraszamy szkoły, przedszkola, ośrodki szkolno-wychowawcze, harcerzy, a także osoby indywidualne (rodziny).

Organizatorzy nie narzucają ani technik wykonania pracy, ani materiałów, ani rozmiarów, zachęcają jedynie, by szopki nawiązywały do tradycyjnych elementów materialnej kultury Krajny Złotowskiej, były oryginalne, estetyczne i angażowały jak największą ilość osób (np. dziecko, rodzice, dziadkowie).

Termin złożenia prac w siedzibie muzeum mija 13 grudnia, a uroczyste podsumowanie konkursu 16 grudnia. Najciekawsze szopki znajdą się na wystawie w muzeum, a ich autorów nagrodzimy stosownie do hojności sponsorów. Zwracamy się zatem do potencjalnych darczyńców, by zechcieli albo ufundować swoje nagrody, albo zasilić konto organizatorów, z którego zakupione zostaną niespodzianki dla dzieci i młodzieży.