PoczytajMy w Muzeum

Niedziela z legendą:
5.03.2017 (niedziela), godz. 15:30 – dzieci powyżej 10 roku życia
19.03.2017 (niedziela), godz. 15:30 – dzieci w wieku 6-9 lat

Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz Klub Czytelniczy I LO w Złotowie pod opieką Pani Joanny Wójcik zapraszają dzieci na dwa spotkania z legendami Krajny Złotowskiej. Spośród 30 podań i opowieści związanych z naszym regionem, uczniowie złotowskiego liceum wybrali utwory dotyczące historii lokalnej. Niedzielne spotkania, realizując program edukacji regionalnej, mają pobudzić potrzebę poznania tradycji stron rodzinnych, najbliższej okolicy, swoich korzeni.
Poza głośnym czytaniem legend młodzież zaproponuje uczestnikom ciekawe zadania i zagadki. Poprzez zabawy dzieci dowiedzą się więcej o swojej małej ojczyźnie. Spotkania dostosowane zostały do dwóch grup wiekowych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Jednak ze względu na ograniczone możliwości lokalowe prosimy o wcześniejsze zapisy (w siedzibie muzeum lub pod nr tel. 67 263 28 72, 791 358 556). Jednocześnie proponujemy zakup ciekawie wydanej publikacji „Legenda o źródłach Głomi” w niskiej cenie!

Spotkanie I z legendą "Góra zamkowa niedaleko Stawnicy" - fotorelacja:

Spotkanie II z legendami "Dzwony z Rudnej" i "Wiśniewskie dzwony" - fotorelacja:

Spotkania odbywają się w ramach ogólnopolskiego Programu PoczytajMy. Podmiotem prowadzącym i realizującym program jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach programu młodzi ludzie przy wsparciu dorosłych opiekunów tworzą kluby czytelnicze i przygotowują regularne spotkania czytelnicze dla dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, świetlic lub domów dziecka. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz kultury oraz poznania swojej okolicy – jej przyrody, historii, legend z nią związanych.