Piątek w muzeum – wstęp wolny!

Zapraszamy na wyjątkowy PIĄTEK W MUZEUM!
24.03.2017 (piątek)
godz. 8-16 – bezpłatne zwiedzanie wystaw w muzeum
godz. 16:00 – spotkanie z gościem specjalnym - Horst Wrobel


Już w piątek punktualnie od 8 otwieramy się dla was zupełnie bezpłatnie. Zachęcamy do zwiedzania wystaw stałych i wystawy czasowej Renaty Kopić Sądel „Przygoda z wycinanką”.
Głównym punktem dnia będzie jednak spotkanie z niecodziennym gościem. Na zaproszenie Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego i Burmistrza Miasta Złotowa Adama Pulita do Złotowa przyjechał Horst Wrobel - właściciel i pomysłodawca dużego Międzynarodowego Muzeum Wiatraków i Młynów Wodnych w Gifhorn w Niemczech. Jest to jedyny tego rodzaju i na taką szeroką skalę skansen na świecie poświęcony wiatrakom. Na obszarze 16 ha nad kanałami i stawami zgromadzono 16 oryginalnych młynów lub dokładnych replik młynów z 12 krajów świata. Na obszarze skansenu znajduje się również wystawa modeli wiatraków z całego świata.
O godz. 16 w Muzeum Ziemi Złotowskiej, charyzmatyczny Horst Wrobel zrelacjonuje historię swojego wyjątkowego muzeum. W kontekst lokalny wprowadzi nas regionalista Jerzy Jelonek, opowieścią o urządzeniach napędzanych siłą wody i wiatru z terenu dawnego Powiatu Złotowskiego.
Zapraszamy do wysłuchania historii miłości do wiatraków i młynów przy kawie i ciastku.

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd