Honorowi obywatele Złotowa sprzed II wojny światowej:

  1. Uthke (poborca podatkowy), otrzymał tytuł honorowego obywatela jako pierwszy,
    a było to 12 kwietnia 1835 roku.
  2. Karl Fridrich KĂśntzer (poczmistrz, skarbnik i burmistrz Złotowa).
  3. Wilhelm Ludwig VĂśltz (dzierżawca domeny złotowskiej), tytuł otrzymał 6 stycznia 1847 r.
  4. Karl Gottlieb Pchellas (radca rachunkowy), tytuł z 4 kwietnia 1850 roku.
  5. Friedrich Koch (nadleśniczy z Kujana), tytuł z 11 czerwca 1860 roku.
  6. Hermann Wangemann (mistrz malarski, należał do rady magistratu).
  7. Heinrich Kamke (wyższy urzędnik, właściciel dóbr szlacheckich, rentier, fundator pomnika cesarza Wilhelma I i sztandaru straży pożarnej)
  8. Alfred Anton Robert von Conrad (starosta złotowski w latach 1882-1895),
    tytuł z 12 stycznia 1890 roku.
  9. Fryc Bennewitz (inspektor szkolny w latach 1886-1906), tytuł w 1906 roku.
  10. Louis Pink (przewodniczący rady miejskiej w Złotowie, adwokat), tytuł w 1910 roku.
  11. Emil Hahlweg (kupiec i przedsiębiorca, zastępca burmistrza Złotowa), tytuł w 1924 roku.

Serdecznie dziękujemy sponsorom

Muzeum Ziemi Złotowskiej składa serdeczne podziękowania sponsorom nagród dla uczestników konkursu na bożonarodzeniową szopkę krajeńską 2010:

Panom Radnym Powiatowym Jerzemu Podmokłemu i Karolowi Pufalowi,
Panu Posłowi Stanisławowi Chmielewskiemu,
Starostwu Powiatowemu w Złotowie i Urządowi Miasta w Złotowie,
Spółdzielczym Bankom Ludowym w Złotowie i Zakrzewie,
Prezesowi GS "Rolnik" w Złotowie, p. Kazimierzowi Brewce.

Jury w składzie: Julita Jarząb, Monika Nowicka i Jerzy Jelonek oceniło prace następująco:

I miejsce:

  1. Izabela Harasiuk, lat 13, SP Okonek
  2. Magdalena Knapińska, Karolina Sobaniec, kl. VI, SP Okonek
  3. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jastrowiu.

II miejsce:

  1. Przedszkole w Górznej
  2. Przedszkole w Zakrzewie
  3. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jastrowiu.

III miejsce:

  1. Wojciech Ślusarczyk, lat 11, SP Radawnica
  2. Ismena i Kasandra Lach, Jagoda Chałubek z Lipki
  3. Patrycja i Mikołaj Kuźmiczowie ze Złotowa

Wyróżnienia:

  1. Joanna Jabłońska i Paulina Schnarbach z Lipki
  2. Agata Wiśniewska ze Złotowa
  3. Klaudia i Daniel Gołembiewscy, lat 8, ze Świętej
  4. Ola Wereszczyńska, lat 15, z gimnazjum w Okonku
  5. Dawid Czarnotta, lat 12 z SP w Lipce
  6. Kacper Kisiel, lat 4, Przedszkole nr 5 w Złotowie.

Our website is protected by DMC Firewall!