Otwarcie wystawy „WISŁA TO RODŁO – RODŁO TO WISŁA”

9 lutego 2018 (piątek), godz. 17 – otwarcie wystawy „WISŁA TO RODŁO – RODŁO TO WISŁA”

Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz Roman Wikieł zapraszają na otwarcie wystawy ”WISŁA TO RODŁO – RODŁO TO WISŁA”. Ekspozycja wpisuje się w cykl obchodów roku 2018: 80. rocznicy Kongresu Związku Polaków w Niemczech w Berlinie,

oraz Roku Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Wystawa prezentuje na pocztówkach i znakach pocztowych bieg rzeki Wisły, od jej źródeł do ujścia; a także Znak Rodła – graficzne wyobrażenie rzeki i symbol ZPwN. Duży wybór walorów filatelistycznych z prywatnej kolekcji Romana Wikieła, dopełniają eksponaty muzealne związane tematycznie z Wisłą, Rodłem i ZPwN. Podczas wernisażu będzie możliwość nabycia kartki pocztowej z datownikiem okolicznościowym wydanej we współpracy z Pocztą Polską. Wystawie będzie towarzyszył autorski katalog wydany przez muzeum.

wystawa czynna do 08.04.2018