Powrót do Złotowa – cały film

Telewizja niemiecka wraz z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Muzeum Ziemi Złotowskiej zrealizowała film dokumentalny "Bahnsteig 1 - Ruckkehr nach Flatow". Film jest dziełem Thomasa Grimma oraz Andreasa Kosserta (dr historii). Bohaterami filmu są: Arnold Julius (rocznik 1920) oraz Walter Frankenstein (ur.1924) - obydwaj urodzeni w Złotowie. Opuścili nasze miasto w drugiej połowie lat trzydziestych, uciekając przed nazistowskim prześladowaniem (w wielkim Berlinie łatwiej było żydom zachować anonimowość, ukryć się). O tym, jak przeżyli II wojnę światową i jak się po latach spotkali w Berlinie, a potem wspólnie odwiedzili miejsce swego urodzenia i szczęśliwego dzieciństwa - Złotów, opowiada film, którego złotowska premiera odbyła się w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia muzeum. Ponownie film pokażemy w złotowskim kinie we wrześniu 2013.