poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Kobiece warsztaty

Muzeum Ziemi Złotowskiej i Stowarzyszenie Przyjazna Edukacja – patrzymy w przyszłość przygotowało kolejne kobiece warsztaty

WenDo. Zadbaj o swoje granice – warsztat samoobrony, asertywności i komunikowania potrzeb
Wydarzenie zostało objęte matronatem Posłanki dr Sylwii Spurek.

Spichlerz Złotowski ul. Spichrzowa 9a, Złotów

👉22.03.2024 (piątek) – godz. 16:30 – 20:30

👉23.03.2024 (sobota) – godz. 9:30 -15:00

w tym przerwy na poczęstunek

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń oraz deklaracja udziału przez 2 dni warsztatów. Warsztat jest zaplanowany jako całościowy proces grupowy, dlatego prosimy o ŚWIADOMĄ DECYZJĘ i udział w obu dniach warsztatowych. Nie będzie możliwe dołączenie do grupy drugiego dnia, czy w wybranych godzinach.
Zgłoszenia przyjmujemy od 8 marca (sobota) w godz. 8-16 pod nr tel. 67 263 28 72

Warsztaty poprzedzi rozmowa na temat edukacji kobiet pt. ”Przebudzone – świadomość kobiecej edukacji”, którą poprowadzi prezeska Stowarzyszenia Przyjazna Edukacja Katarzyna Józefowska i Lidia Makowska.

„Czujesz, że czasami trudno Ci rozpoznać, kiedy ktoś przekracza Twoje granice?

Chciałabyś skuteczniej reagować np. u lekarza, na uczelni czy w pracy, gdy słyszysz niesmaczny żart lub seksistowski komentarz?

A może potrzebujesz poćwiczyć podejmowanie decyzji i komunikowanie swoich potrzeb w sposób bezprzemocowy, ale tak, by Twój głos i potrzeby zostały usłyszane?

Dość masz uciszania, lekceważenia Twojego zdania?

Zapraszamy na WenDo.

Chcesz pewniej mówić „zrobię to!”, a nie „spróbuję, zobaczę, może się uda”? Nic się samo nie udaje, za wszystkim stoi nasze zaangażowanie, praca, mądrość, STAWANIE W SWOJEJ MOCY. O tym jest WenDo.

Uczymy się też, jak zrobić PIERWSZY KROK, by się bronić przed zawalaniem nas robotą, manipulowaniem i podcinaniem nam skrzydeł, które mogą być przemocą psychiczną. Słowem: uczymy się STAWIAĆ GRANICE.

WenDo oznacza „Drogę Kobiet” i jest jedyną w Polsce metodą samoobrony i asertywności

opracowaną przez kobiety i dla kobiet.  WenDo łączy metody samoobrony fizycznej (uczymy się podstawowych ciosów i uwolnień) z psychiczną (praktykujemy skuteczne odmawianie, strategie wyrażania potrzeb i ich słuchania).

Na warsztatach doświadczysz ćwiczeń z oddechem, relaksacją i głosem, które dają MOC, by poczuć się silniejszą i bezpieczniejszą.

Umiejętności zdobyte na WenDo pomagają rozwiązywać konflikty, przełamywać stereotypy i obawy, poczucie winy i wstyd.”

Skip to content