poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Noc Muzeów 2022 w Złotowie

Noc Muzeów 2022 odbędzie się w Polsce w sobotę 14 maja.

W tym roku przypada 60-lecie istnienia Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie. Dlatego tegoroczna Noc muzeów będzie momentem zaprezentowania oferty muzealnej w nowej odsłonie, rozlokowanej w aż czterech złotowskich obiektach!

Zapraszamy do wieczornego zwiedzania kamienicy mieszczańskiej przy ul. Wojska Polskiego, Spichlerza z wystawą Szkoły polskiej 1929-39, Kaplicy Pamięci przy ul. Staszica z ekspozycją militarną oraz Zagrody Krajeńskiej przy promenadzie. Na uczestników złotowskiej Nocy muzeów czekać będą dodatkowe atrakcje – ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego, spektakl Muzeum Emocji oraz zajęcia plastyczne z Walentyną Wegner.

Aż 25 uczestników i 92 prace fotograficzne wpłynęły do konkursu fotograficznego pt. „Detale złotowskiej architektury w obiektywie”. Komisja konkursowa ma niełatwe zadanie. Kilkadziesiąt prac zostanie zaprezentowanych na wystawię w siedzibie muzeum o godz. 17:00 a kilka z nich nagrodzonych. Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców tym, co w przestrzeni miejskiej jest ciekawe, unikatowe, ale bywa na co dzień niezauważalne.

Od godz. 17:00 w Zagrodzie Krajeńskiej Walentyna Wegner, w otoczeniu swojej prezentacji twórczo–edukacyjnej, będzie prowadziła rodzinne zajęcia plastyczne z zabawy kolorem. Nasycone i kontrastowe kompozycje Walentyny są odzwierciedleniem jej charakteru, ciekawości świata, tolerancji, otwartości na drugiego człowieka i optymizmu.

O godz. 19:00 w Zagrodzie Krajeńskiej zostanie zaprezentowany Spektakl Muzeum Emocji. To zaproszenie do magicznego świata żywych obrazów. Opowieść o radości i rozpaczy, dumie i smutku, trwałości i przemijaniu, wysiłku i satysfakcji, czerpiąca z dziedzictwa miejsc bliskich i dalekich. Spektakl w choreografii Agnieszki Fertały, pośród wielkoformatowych kompozycji Andrzeja Hajdasza, w oprawie muzycznej Jacka Grzesiaka.

Zapraszamy do czterech obiektów bezpłatnie od godz. 17:00!

Skip to content