poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Noc Muzeów 2024 w Złotowie

Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza na NOC MUZEÓW 2024
11 maja 2024 (sobota),
godz. 17
wstęp wolny

TEGOROCZNA NOC MUZEÓW DAJE MOŻLIWOŚĆ SKORZYSTANIA Z OFERTY MUZEALNEJ ROZLOKOWANEJ W ULUBIONYCH ZŁOTOWSKICH OBIEKTACH:

  1. Muzeum Ziemi Złotowskiej

  2. Spichlerz Złotowski

  3. Kaplica Pamięci

  4. Galeria za Winklem

  5. Zagroda Krajeńska

  6. Krypta kościoła NMP

Zapraszamy na niezapomnianą Noc Muzeów 2024 w Złotowie!

Przygotujcie się na magiczną podróż przez historię i kulturę! W dniu 11 maja, o godzinie 17:00, zapraszamy do naszej społeczności, aby odkrywać tajemnice minionych epok podczas tej wyjątkowej nocnej przygody.

Co przygotowaliśmy dla Was w tym roku?

W programie:
Wieczorne zwiedzanie zabytkowej kamienicy mieszczańskiej przy ul. Wojska Polskiego, Spichlerza z wystawą „Szkoła polska 1929-39”, Kaplicy Pamięci przy ul. Staszica z ekspozycją militarną, Galerii za Winklem z wystawą stałą PRL-u i wystawą czasową „Pociąg Do Pociągu – Kolej Na Krajnie”, Zagrody Krajeńskiej przy promenadzie z wystawą czasową „Magiczny Lechistan” oraz wystawą fotograficzną umiejscowioną na banerach przy Zagrodzie oraz Krypty kościoła WNMP w Złotowie! Odkryjcie fascynujące eksponaty, które przeniosą Was w świat dawnych dziejów Złotowa i okolic. Od starożytnych artefaktów po nowoczesne dzieła sztuki – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Na uczestników złotowskiej Nocy muzeów czekać będą dodatkowe atrakcje! Odkryjcie tajemnicze zakamarki obiektów muzeum w zupełnie nowym świetle – dosłownie i w przenośni! Nocne zwiedzanie pozwoli Wam spojrzeć na znane eksponaty zupełnie z innej perspektywy.
Przygotujcie się na wiele niespodzianek i emocjonujących zagadek! Czekają na Was wyzwania, które sprawią, że ta noc stanie się jeszcze bardziej niezapomniana. W każdym z obiektów rozdamy specjalnie przygotowane ulotki z zagadkami. Prawidłowe odpowiedzi nagrodzimy pieczątką, zebranie wszystkich pozwoli odgadnąć hasło promujące nadchodzące wydarzenie.

Również w ramach obchodów Nocy Muzeów Muzeum Ziemi Złotowskiej zaplanowało otwarcie wystawy czasowej w Zagrodzie Krajeńskiej  pt. „Magiczny Lechistan”. Wystawa bardzo atrakcyjna wizualnie, tematycznie i edukacyjnie znakomitego malarza Dariusza Kalety, która kilka miesięcy temu miała swoją premierę na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, a następnie w Muzeum w Człuchowie, Zamku w Liwie, Muzeum w Turku i Muzeum Narodowym w Przemyślu, wszędzie ciesząc się wielkim powodzeniem. Dariusz Kaleta, to znany polski twórca malarstwa określanego jako realizm magiczny, który warsztatem i tematyką nawiązuje do twórczości m.in. Jana Matejki, Jacka Malczewskiego i Henryka Siemiradzkiego.
Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie Krypty kościoła WNMP w Złotowie, gdzie znajdują się trumny dawnych właścicieli Złotowa.

Dołączcie do naszej niesamowitej społeczności podczas tegorocznej Nocy Muzeów i zanurzcie się w fascynującym świecie historii, sztuki i kultury! Nie przegapcie tego wyjątkowego wydarzenia, które na długo pozostanie w Waszej pamięci.

W związku z organizacją Nocy Muzeów 11 maja w obiektach muzealnych zostają odwołane normalne godziny funkcjonowania. Zapraszamy do sześciu obiektów bezpłatnie od godz. 17:00!

Skip to content