poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Otwarcie wystawy i spotkanie autorskie – Anna Druszcz i Marzena Żak

Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza na otwarcie wystawy i spotkanie poetycko-muzyczne!

 

Cisza, spokój, szerokie piaszczyste plaże, szum morza, atmosfera błogości, zadumy i wypoczynku.
W taki klimat przeniesie nas wakacyjna wystawa pt. „Pozaprzeszłość mierzona bursztynem, obrazem i słowem…”, na którą Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza do Galerii za Winklem w czwartek 11 lipca 2024 r. o godz. 17.

Ciemnobrązowy, pomarańczowo-złoty lub żółty surowiec jest uwielbianym dodatkiem wśród kobiet na całym świecie. Nic dziwnego, już w prehistorii bursztyn używany był jako amulet, przynoszący szczęście jego posiadaczowi.

Zbiór bursztynów prezentowanych na wystawie pochodzi z prywatnej kolekcji Anny Druszcz. Biżuteria oprawiona w srebro i len wykonywana została na prośbę artystki. Pięknym nawiązaniem do wystawy są obrazy Marzeny Żak, które idealnie wpisują się w nadmorski klimat.

Wernisaż połączony będzie ze spotkaniem autorskim Anny Druszcz, na którym zaprezentuje swoje najnowsze wiersze. Dźwięki muzyki wykonywanej na żywo będą ucztą dla zmysłów i dopełnią liryczną część spotkania.

Zachęcamy miłośniczki bursztynowej biżuterii do założenia jej na wernisaż, aby energia słońca epatowała z uczestniczek tego wyjątkowego spotkania.

Wystawa „Pozaprzeszłość mierzona bursztynem, obrazem i słowem…” potrwa tylko miesiąc, do 18 sierpnia, więc zachęcamy do odwiedzin w Galerii za Winklem.

ANNA DRUSZCZ – poetka lokalna, autorka tomików wierszy „Codzienności dziennik intymny”, „Grymasy marzeń” i „Kiedy słowa nie wystarczą”. Swoje wszystkie teksty zamieszcza na bieżąco na swoim blogu, który jest rodzajem dziennika poetyckiego. Jej wiersze pisane są sercem i serdecznymi emocjami. Wierna ambasadorka Ziemi Krajeńskiej, pośród której leży Smolnica, miejsce dla niej najcenniejsze.

MARZENA ŻAK – lekarka dusz – wielka pasjonatka fotografii i malarstwa. Fotografia wciągnęła ją w marcu 2019 r. Od tego czasu intensywnie się szkoli. Malarstwo i fotografia to dla Marzeny odskocznia od zwykłej codzienności i pracy. Jest współautorką publikacji „Kiedy słowa nie wystarczą”, tomiku poezji Anny Druszcz.

Skip to content