poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Piątek w muzeum – wstęp wolny!

Zapraszamy na wyjątkowy PIĄTEK W MUZEUM!
24.03.2017 (piątek)
godz. 8-16 – bezpłatne zwiedzanie wystaw w muzeum
godz. 16:00 – spotkanie z gościem specjalnym – Horst Wrobel

Już w piątek punktualnie od 8 otwieramy się dla was zupełnie bezpłatnie. Zachęcamy do zwiedzania wystaw stałych i wystawy czasowej Renaty Kopić Sądel „Przygoda z wycinanką”.
Głównym punktem dnia będzie jednak spotkanie z niecodziennym gościem. Na zaproszenie Starosty Złotowskiego Ryszarda Goławskiego i Burmistrza Miasta Złotowa Adama Pulita do Złotowa przyjechał Horst Wrobel – właściciel i pomysłodawca dużego Międzynarodowego Muzeum Wiatraków i Młynów Wodnych w Gifhorn w Niemczech. Jest to jedyny tego rodzaju i na taką szeroką skalę skansen na świecie poświęcony wiatrakom. Na obszarze 16 ha nad kanałami i stawami zgromadzono 16 oryginalnych młynów lub dokładnych replik młynów z 12 krajów świata. Na obszarze skansenu znajduje się również wystawa modeli wiatraków z całego świata.
O godz. 16 w Muzeum Ziemi Złotowskiej, charyzmatyczny Horst Wrobel zrelacjonuje historię swojego wyjątkowego muzeum. W kontekst lokalny wprowadzi nas regionalista Jerzy Jelonek, opowieścią o urządzeniach napędzanych siłą wody i wiatru z terenu dawnego Powiatu Złotowskiego.
Zapraszamy do wysłuchania historii miłości do wiatraków i młynów przy kawie i ciastku.

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content