poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Promocja publikacji i spotkanie autorskie

Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza na promocję publikacji i spotkanie autorskie z profesor Jowitą Kęcińską-Kaczmarek

28 sierpnia (piątek) 2020, godz. 17-21

Półwysep Rybacki w Złotowie ramach wydarzenia Legendarny Złotów

„Legenda o założeniu Złotowa” to książka w twardej oprawie, ilustrowana kolorowymi obrazami Katarzyny Filipek. Zawiera ponad 20 podań, legend i opowiastek złotowskich.

Podczas wydarzenia będzie można zakupić publikację i odebrać własnoręczny wpis autorki. Na godz. 18 zaplanowano rozmowę z autorką, która opowie o procesie powstawania zbioru. Ze sceny odczytane zostaną również wybrane legendy.

„Obchodzimy właśnie 650-lecie Złotowa, choć nie jest to data związana z rokiem rzeczywistego założenia miasta […], ale… Czy chodzi o dokładną datę? Przecież najważniejsze, że nasze „Złote Miasto” rozwija się, pięknieje i dba o swe dziedzictwo. Do takiego na pewno należy pamięć zbiorowa, która zachowuje fakty, które miały miejsce dawno, dawno temu… Takim przecież właśnie zwrotem rozpoczyna się wiele baśni, podań, legend, które zawierają w sobie jakąś odrobinkę, ziarenko, echo wydarzeń dawnych, bardzo dawnych. Oddają też te opowieści klimat miejsca, jego atmosferę, charakter mieszkańców. I to jest dla nas najważniejsze.” Prof. Jowita Kęcińska-Kaczmarek

Skip to content