poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Spektakl „Na krajeńskim weselu”

Spektakl „Na krajeńskim weselu”
19 września 2021 (niedziela), godz. 17
Zagroda Krajeńska w Złotowie
wstęp wolny
Zapraszamy do Zagrody Krajeńskiej w Złotowie na spektakl „Na krajeńskim weselu”, który przedstawia tradycje i obyczaje, jakie panowały podczas uroczystości weselnych na początku XX na terenie Krajny. W sposób zgoła cudowny przeniesiemy się do domu weselnego, gdzie rodzice powitają młodą parę i towarzyszących im gości chlebem i solą, a odpowiedzialny za organizację weseliska drużba…bacikiem. Poczujemy zapach i smak weselnych potraw, zaśpiewamy, zatańczymy, wypijemy za zdrowie nowożeńców. Czy tradycje weselne Krajny z początku XX wieku odeszły w zapomnienie? Przekonaj się, przyjdź , zobacz…
Spektakl „Na krajeńskim weselu” jest realizowany przez Stowarzyszenie działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce -COOLturalna Tarnówka, które otrzymało dofinansowanie w ramach Programu  Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Wsparcie dla rozwoju lokalnego  w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach projektu grantowego pt. „Inwestujemy w dziedzictwo historyczne i kulturowe Krajny Złotowskiej”. Wsparcie finansowe otrzymane od grantodawcy tj. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Krajna Złotowska.
Spektakl odbędzie się również 25 września w Gminnej Bibliotece Publicznej i Ośrodku Kultury w Tarnówce oraz 26 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce. Polecamy!
Skip to content