poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Weekend seniora z kulturą 2023

Weekend seniora z kulturą 2023 w Muzeum Ziemi Złotowskiej

  • 29 września (piątek) 2023, godz. 17:00

spotkanie poetyckie „Liryczny Mężczyzna”

  • 1 października (niedziela) 2023, godz. 15:00

spotkanie historyczne „Monsieur kapelusz”

wstęp wolny

Spichlerz Złotowski ul. Spichrzowa 9 w Złotowie

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”. Muzeum Ziemi Złotowskiej po raz piąty zaprasza państwa na dwudniowe świętowanie – 29 września i 1 października (piątek, niedziela) 2023 r. w złotowskim Spichlerzu.

Na  wydarzenie piątkowe (29 września 2023) zapraszamy na godz. 17:00 do Spichlerza Złotowskiego.

Pierwsza data poświęcona będzie poetyckiemu spotkaniu z „Lirycznym Mężczyzną”, na którym nasi lokalni poeci zaprezentują tę uczuciową, liryczną stronę swoich pasji. Bohaterami wydarzenia będą: Jerzy Cybulski, Ryszard Kilar i Tadeusz Stecyk. Spróbujemy odczarować mit twardego mężczyzny za pomocą poetyckich impresji zaprezentowanych przez złotowskich poetów.

Na wydarzenie niedzielne (1 października 2023) zapraszamy na godz. 15:00 również do Spichlerza Złotowskiego.

Druga data będzie świętem kapelusza. Spotkanie historyczne „Monsieur kapelusz” ma na celu zgromadzić wszystkich miłośników i miłośniczki tego trochę zapomnianego już nakrycia głowy. Poznamy historię mody, zaobserwujemy jej zmiany poprzez wieki i zaprosimy do atelier fotograficznego, aby uwiecznić odświętne oblicze w kapeluszu.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach, nie tylko seniorów, ale całe rodziny i wszystkie pokolenia!


Wydarzenie „Liryczny Mężczyzna” 29 września w ramach Weekendu Seniora z Kulturą 2023 zgromadziło w Spichlerzu Złotowskim pasjonatów i pasjonatki poezji lirycznej. Bohaterami wieczoru byli złotowscy poeci: Tadeusz Stecyk, Ryszard Kilar i Jerzy Cybulski, którzy swoje emocje przelewają na papier. Usłyszeliśmy wiersze o miłości, przyrodzie i wewnętrznych zmaganiach poetów. Wydarzenie umiliła swoim śpiewem Urszula Belka wykonując piękną piosenkę „Kasztany”, a także mogliśmy usłyszeć młode głosy Antka i Mikołaja wychowanków Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wstępem do spotkania była prezentacja pisarzy przygotowana przez muzealniczkę Katarzynę Józefowską.

 

Na wydarzenie niedzielne w ramach Weekendu Seniora z Kulturą (1 października 2023) zaprosiliśmy do Spichlerza Złotowskiego, nie tylko seniorów, ale całe rodziny i wszystkie pokolenia! Wydarzenie było świętem kapelusza. Spotkanie historyczne „Monsieur kapelusz” poprowadzone przez Katarzynę Józefowską zachwyciło miłośników i miłośniczki tego trochę zapomnianego już nakrycia głowy. Poznaliśmy historię mody, zaobserwowaliśmy jej zmiany poprzez wieki i zaprosiliśmy na makijaż Katarzyny Bill i do atelier fotograficznego. Uwiecznieniem odświętnego oblicza w kapeluszu zajęły się fotografki Wanda Bihun Ewa Kowalska- Fotografia i Barbara Bystroń photo Shadow. Dziękujemy za udział w wydarzeniu, niebawem zamieścimy zdjęcia od Pań, póki co muzealna fotorelacja.

Skip to content