poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Andrzej Kołodziejczyk – Metal, kamień i szkło wplecione w drewno

Dwudziestego szóstego lutego 2015 r. w Muzeum Ziemi Złotowskiej odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Kołodziejczyka z Poznania „Metal, kamień i szkło wplecione w drewno

 

„”Pokazując swoje rzeźby artysta stara się skłonić ludzi do zadumy nad własnym życiem, nad sytuacjami i zdarzeniami z dnia codziennego. Przykładem tego jest jedna z prac, która pokazuje jak to dzieci już dawno wyfrunęły z domu, a rodzic wciąż przemawia do nich ex cathedra…” (Ruda – pseudonim żony artysty)

 

ANDRZEJ KOŁODZIEJCZYK

ANDRZEJ KOŁODZIEJCZYK– artysta rzeźbiarz, którego pasjonuje malarstwo i fotografia. Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Rzeźbiarzy. Jego mistrzem był Julian Boss-Gosławski, poznański rzeźbiarz. Andrzej Kołodziejczyk wystawiał swoje prace w kraju i zagranicą (Holandia, Niemcy, Włochy, Szwajcaria). Od 1991 roku wielokrotnie zdobywa nagrody i wyróżnienia na wystawach krajowych i międzynarodowych, w tym najcenniejszą dla artysty nagrodę publiczności na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon 97”. Ma też własne atelier fotograficzne; często bywa na próbach w teatrze, gdzie uwiecznia pracę i metamorfozy aktorów. Profesor Joanna Dziubkowa napisała: „Jest jednocześnie bardzo dosłowny i uciekający w symbolikę. Dlatego jego prace pozostawiają duży obszar interpretacyjnej swobody, którego granice określa indywidualna wrażliwość wiedza i życiowe doświadczenie odbiorcy. .

 

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content