poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Szkoła Buchwaldów

Uwaga, od 4 maja zapraszamy ponownie do tradycyjnego zwiedzania!

15 kwietnia – 8 maja 2021 r

Wystawa czasowa „Szkoła Buchwaldów” zostaje przedłużona do 15 maja, aby dać widzom możliwość zapoznania się z nią w tradycyjnej, a nie tylko wirtualnej formie.

W związku z nadaniem imienia skwerowi: „Skwer francuski Janiny i Czesława Buchwaldów”, Muzeum Ziemi Złotowskiej przygotowało wystawę poświęconą ich pamięci. Prezentujemy na niej sylwetki J. i Cz. Buchwaldów ich dokonania w różnych obszarach działalności, z lat 1968 – 2015, kiedy mieszkali w Złotowie.

Oprócz działalności pedagogicznej (nauczyciele języka francuskiego w LO w Złotowie), zaprezentujemy niezwykle ciekawe pasje i zainteresowania Czesława Buchwalda, jako miłośnika i propagatora kultury i sztuki francuskiej, tłumacza, pisarza, regionalisty, melomana, dokumentalisty, społecznika, ale przede wszystkim fotografa uwieczniającego uroki Złotowszczyzny w architekturze i krajobrazie. Na wystawie zaprezentujemy pokaźny zestaw fotogramów, które powstały na zajęciach koła fotograficznego prowadzonego przez Buchwalda na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Do grona jego wychowanków zaliczyć można kilku znanych w kraju wybitnych fotografików. Dodatkową atrakcję stanowić będzie oprawa muzyczna wystawy skomponowana specjalnie na tę okazję przez córkę Magdalenę Buchwald, uznaną (już!) w świecie kompozytorkę muzyki współczesnej.

Wystawę można oglądać:
oraz w Muzeum, po ponownym otwarciu od 4 maja 2021 r.
TUTAJ Udostępniamy pierwszy materiał wideo zrealizowany w przestrzeni nowej wystawy czasowej. Jerzy Jelonek opowiada o ekspozycji „Szkoła Buchwaldów” i jej głównych bohaterach, czyli Janinie i Czesławie Buchwaldach. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam stworzyć tę wystawę.
Skip to content