poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Wystawa bez wernisażu

Który to artysta jest tak zajęty i tak skromny, że nie ma czasu i potrzeby uroczyście świętować jubileuszowej wystawy?

Tadeusz Szweda miał zostać malarzem…, ale nie takim od obrazów. Pobierając nauki u Teodora Sypniewskiego, otarł się o hobby swego mistrza, który malował tzw. landszafty. Raz, widząc zainteresowanie ucznia, pozwolił mu coś skopiować.

 

Dziś Tadeusz Szweda ma 45 –letni dorobek artystyczny, mieszka w Blękwicie. Tworzył pod szyldem Związku Plastyków Amatorów w Koszalinie, Stowarzyszenia Artystów Plastyków Azyl, w ostatnich latach doszedł Klub Artystów Pasja przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Złotowie. Nasz jubilat wypracował swój rozpoznawalny styl – ciepłe barwy, harmonia i spokój to cechy, które dominują w motywach zaczerpniętych z natury bądź ze złotowskich ulic.

Pan Tadeusz ma za sobą plenery, wyjazdy, wystawy i mamy nadzieję, że ma równie wiele pięknych i twórczych lat przed sobą.

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content