poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Ferie 2023

Dzięki współpracy Muzeum Ziemi Złotowskiej z Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie i Złotowski Dom Kultury udało się zaplanować wspólny program zajęć dla dzieci w trakcie ferii zimowych.

Zajęcia w muzeum

30 stycznia 2023 poniedziałek, godz. 11:00 Magia zimowego witrażu.

Pierwszego dnia warsztatów feryjnych dzieci zwiedzą wystawę Szopek Krakowskich w Galerii za Winklem i obejrzą film o rodzinnej tradycji tworzenia tych dzieł. Następnie w sali warsztatowej Spichlerza Złotowskiego własnoręcznie stworzą magiczny witraż zimowy, który pozwoli spojrzeć na jednobarwny zimowy świat kolorami tęczy.

6 lutego 2023 poniedziałek, godz. 11:00 Bajkowy świat PRL-u

Drugi dzień warsztatów w Muzeum Ziemi Złotowskiej zaproponuje dzieciom zwiedzenie wystawy stałej w Galerii za Winklem „ Złotów w czasach PRL” i projekcję bajek popularnych w tych latach. Część techniczna odbędzie się w Spichlerzu Złotowskim. Prace manualne będą polegały na odwzorowaniu ulubionego bohatera dobranocki na deseczce, pokolorowaniu go farbami i przytwierdzeniu magnesu do deseczki. W ten sposób powstanie własnoręcznie wykonany magnes na lodówkę, jako pamiątka z ferii w muzeum.

Skip to content