poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Ferie w muzeum 2020

Ferie w muzeum:

Hasłem przewodnim spotkań jest 650-lecie Miasta Złotowa. Inspirację warsztatów w muzeum stanowią motywy pochodzące z historii naszego miasta. Na warsztaty dzieci nie muszą nic ze sobą przynosić. Wszystkie materiały będą dostępne bezpłatnie na miejscu. Zapraszamy do nas dzieci w wieku szkolnym, na pewno będą się świetnie bawić, a przy okazji zapoznają się z ciekawą historią Złotowa. Ale uwaga, ze względu na możliwości organizacyjne, ilość miejsc jest ograniczona (15 osób), dlatego obowiązują zapisy (w siedzibie lub tel. 67 236 28 72).

Harmonogram spotkań:

Środa 29 stycznia 2020, godz. 10-12 – Historia w czapce

Po zapoznaniu dzieci z historią miasta, jej mieszkańców i właścicieli spróbujemy zamknąć najważniejsze elementy dziejów miasta w kilku pracach plastycznych. Wzorem będą liczne przykłady ukazujące epokowe postacie w tradycyjnych szatach. W efekcie powstaną przestrzenne czapki wykonane grupowo przez uczestników spotkania.

Środa 5 lutego 2020, godz. 10-12  – Kartka z życzeniami dla Złotowa

Dzieci wykonają pod opieką muzealników kartkę pocztową z życzeniami dla Jubilata – Miasta Złotowa. Wstępem do zajęć plastycznych będzie pogadanka historyczna o pocztówkach i walorach filatelistycznych. Porozmawiamy również o rozwoju miasta, historii oraz wydarzeniach, które miały wpływ na zmianę panoramy miasta. Dzieci zapoznają się z układem kartki pocztowej, celem i sposobem jej wysyłania. Przypomnimy zanikającą tradycję wysyłania kartek z życzeniami czy pozdrowieniami.

wstęp bezpłatny

dzieci w wieku szkolnym

ilość miejsc ograniczona (15 osób)

obowiązują zapisy (w siedzibie lub tel. 67 236 28 72)

Skip to content