Jesienne zwiedzanie połączone z zajęciami

Jesienią 2016 roku odwiedziło nasze muzeum kilkanaście grup przedszkolnych i szkolnych. Ze względu na dużą liczebność dzieci w grupach musimy dzielić zwiedzanie ciasnych przestrzeni muzealnych na części. Staramy się aktywnie wykorzystać czas i zachęcamy gości do prac manualnych. W okresie przedświątecznym zaproponowaliśmy pracę nad kompozycją plastyczną z wizerunkiem budynku znanym z naszego muzealnego logotypu. Charakterystyczna czarno-biała fasada jest idealną podstawą do różnych technik – witrażu, kolażu, wyklejania, kolorowania. W zależności od wieku uczestników zwiedzania dobieraliśmy stopień trudności zajęć. Dzięki pomysłowości i obecności młodych mieszkańców Złotowa i okolicy nasz budynek zmienia swoje oblicze.