Konkurs na Krajeńską Szopkę Bożonarodzeniową 2011 rozstrzygnięty!

W tym roku (trzecia edycja) na konkurs wpłynęło 60 szopek. Tradycyjnie najwięcej i najciekawsze prace spłynęły z Okonka, zwłaszcza z tamtejszej szkoły podstawowej, ale nie zawiodła również Lipka, Święta, Górzna, Zakrzewo, Skórka, Jastrowie, Stara Wiśniewka, Złotów.

Najistotniejszy jest fakt, że dzięki konkursowi w niektórych rodzinach wraca tradycja radosnego i twórczego przeżywania Adwentu, wspólnego działania dzieci, rodziców i dziadków. Rezultaty są zachwycające, by się o tym przekonać, wystarczy przyjść do muzeum i obejrzeć wystawę najpiękniejszych szopek z Krajny Złotowskiej.

Wszyscy wykonawcy szopek zostali obdarowani upominkami i nagrodami, a stało się to dzięki hojności następujących darczyńców:

1. Państwo Beata i Jakub Marciniakowie,
  2. Państwo Katarzyna i Jerzy Podmokli,
  3. Państwo Aleksandra i Zdzisław Brzescy,
  4. Pani Notariusz Anna Sobczyk-Nowak,
  5. Pan Mecenas Paweł Tabor,
  6. Pan Radny Miejski Krzysztof Kulasek,
  7. Urząd Miasta Złotów,
  8. Starostwo Powiatowe w Złotowie.

Mali i duzi artyści byli wszystkim bardzo wdzięczni!