poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Konkurs na najciekawsze przebranie historyczne 2024

Masz ochotę zostać księżniczką, wojowniczką, szlachcicem albo rycerzem?

W ramach III Złotowskiego Pikniku Historycznego zapraszamy do udziału w konkursie na najciekawszy strój z dawnej epoki!
Oczekujemy od uczestników pikniku przebrań w stroje z minionych wieków, zwłaszcza średniowiecza i nowożytności. Oceny konkursowych strojów dokonywać będzie jury złożone z pracowników Muzeum Ziemi Złotowskiej, doceniając przede wszystkim kreatywność, pomysł i wykonanie ubioru oraz zgodność ze wskazanymi epokami z dziejów naszego kraju.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest obecność na pikniku w niedzielę. Wyniki ogłosimy na zakończenie imprezy o godz. 19:00, wręczając najlepszym „przebierańcom” nagrody-upominki. Obecność obowiązkowa!

Zapraszamy do udziału!

Regulamin konkurs przebranie

RELACJA  – Konkurs na strój historyczny rozstrzygnięty!

W ramach III Złotowskiego Pikniku Historycznego miał miejsce konkurs na najciekawszy kostium z dawnej epoki.
Oceny dokonało jury, w skład którego wchodzili pracownicy Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz jeden z darczyńców Stanisław Pawełek.
Nagrody ufundowali sponsorzy, którymi byli rzemieślnicy i wystawcy naszego wydarzenia.
W ramach III Złotowskiego Pikniku Historycznego na Półwyspie Rybackim odbył się konkurs na najciekawszy kostium z dawnej epoki. Warunkiem uczestnictwa w konkursie była obecność na pikniku w niedzielę.
Komisja konkursowa złożona z pracowników Muzeum Ziemi Złotowskiej przydzielała uczestnikom konkursu numer, który stanowił identyfikator dla poszczególnych osób. Udział w konkursie był dobrowolny i nie przewidywał kategorii wiekowych. Mimo upalnego dnia, zabawa ta cieszyła się wielkim powodzeniem. Komisja doceniła przede wszystkim kreatywność, pomysłowość oraz zgodność ze wskazanymi epokami (średniowiecze i nowożytność). Piękne i wartościowe nagrody zafundowali wystawcy, którzy swoje kramy wystawili na III Złotowskim Pikniku Historycznym. Muzeum jako główny organizator ufundowało Vouchery na zwiedzanie dowolnego obiektu muzealnego z przewodnikiem.
Oceniający wyłonili trójkę zwycięzców i jedno wyróżnienie.
Miejsce I – Chloe
Miejsce II – Kacper
Miejsce III – Władysław
Wyróżnienie otrzymała: pani Barbara Chodera
Gratulujemy!
W przyszłym roku serdecznie wszystkich zapraszamy, do udziału w konkursie na najlepszy kostium! Naprawdę warto!

Skip to content