„Miasto moje, a w nim – Złotów w PRLu”

Zapraszamy do zwiedzenia  „Galerii za winklem” należącej do Muzeum Ziemi Złotowskiej i wystawy stałej pod wszystko mówiącym tytułem „Moje miasto, a w nim – Złotów w PRLu”. Na ekspozycję wystawy składają się eksponaty żywcem wyjęte z czasów, gdy w Polsce panował socjalizm, w latach 1945-1989.  Ta kompozycja mebli, urządzeń RTV i AGD, dawnych pieniędzy, towarów, kartek żywnościowych, naczyń daje niesamowitą okazję przeniesienia się wspomnieniami do czasów naszego dzieciństwa, lat nastoletnich, czy też już dorosłości. Wystawa posiada kilka działów tematycznych. Wystawa jest tłem do opowiedzenia historii i realiów powstania złotowskiego muzeum oraz życia w miasteczku w 2 połowie XX wieku. Młode pokolenie oglądając wystawę oswoi się z przeszłością rodziców, a starsze przypomni sobie jasne i ciemne strony PRL-u. Uzupełnienie wystawy stanowi kalendarium wydarzeń złotowskich.