poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

MUZEUM ROZPOCZYNA ZAPISY – Wakacyjny Klub Małego Muzealnika – fotografia

MUZEUM ROZPOCZYNA ZAPISY – Wakacyjny Klub Małego Muzealnika – fotografia
08-12 lipca 2019, godz. 10-13
Grupa wiekowa: 10-15 lat
Udział bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona
Kontakt: 67 263 28 72

Kontynuując tradycję, pozytywnie przyjętą przez młodych odbiorców, w tym roku Muzeum Ziemi Złotowskiej również zachęca do udziału w Wakacyjnym Klubie Małego Muzealnika. W otoczeniu prac wykonanych przez złotowską fotografkę Katarzynę Sypniewską Młodzi Muzealnicy będą odkrywać magię fotografii.
Początek tygodniowych zajęć będzie stanowić wycieczka po wystawie czasowej „Kolory złotowskiej codzienności”, podczas której uczestnik będzie miał okazję poznać prace artystki. Na bazie kolekcji aparatów Zbigniewa Niewiadomskiego wyjaśnimy najważniejsze pojęcia, historię i to w jaki sposób zdjęcia powstają oraz co można z nimi zrobić. W programie przewidziane są zasady kompozycji kadru zdjęciowego, techniki fotograficzne (czułość, przysłona, czas). W trakcie warsztatów młodzież dowie się wszystkiego co czyni zdjęcie dobrym i ciekawym dla odbiorcy. Po okresie zafascynowania kolorową fotografią cyfrową nadszedł czas powrotu klasycznej fotografii czarno-białej. Coraz więcej artystów fotografujących wraca lub na nowo uczy się fotografii analogowej, nie rezygnując bynajmniej z cyfry. Termin „fotografia” wywodzi się z języka greckiego i znaczy dosłownie ‘rysowanie światłem’. W części warsztatowej zachęcimy dzieci do rysowania światła i cienia, za pomocą kredy i węgla. Potem zabawimy się w artystów i będziemy do woli miksować fotografie znalezione w muzeum, tak by tworzyły niezwykłe dzieła. Postaramy się także nadać im stosowne, poetyckie tytuły. Zajęcia mają na celu pełniejsze i świadome korzystanie z możliwości fotografii. Różnorodny program zajęć sprawi, ze dzieci poprzez pracę twórczą zapoznają się z wybranymi wątkami historii Ziemi Złotowskiej oraz dziedzictwem historyczno-kulturowym zgromadzonym w muzeum.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczone możliwości lokalowe zalecane są zapisy, w siedzibie muzeum lub pod nr telefonu 67 263 28 72. Preferowana grupa wiekowa 10-15 lat.

Skip to content