poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

MUZEUM ROZPOCZYNA ZAPISY Wakacyjny Klub Małego Muzealnika

Wakacyjny Klub Małego Muzealnika

16-20 lipca 2018, godz. 10-13

Grupa wiekowa: 10-15 lat

Udział bezpłatny

Ilość miejsc ograniczona

Kontakt: 67 263 28 72

Kontynuując ubiegłoroczną inicjatywę, pozytywnie przyjętą przez młodych odbiorców, w tym roku Muzeum Ziemi Złotowskiej również zachęca do udziału w Wakacyjnym Klubie Małego Muzealnika. W otoczeniu prac wykonanych przez profesjonalnych artystów w technice kolażu Młodzi Muzealnicy będą odkrywać magię papieru.

Różnorodny program zajęć zakłada m.in. wykonanie papieru metodą czerpania, tworzenie form płaskich i przestrzennych z papieru. Spotkania warsztatowe podzielone będą na dwie części. Wstęp teoretyczny przybliży uczestnikom widzę na konkretny temat, np. zabytku, postaci historycznej czy wydarzenia. Zajęcia twórcze zaangażują uczestników, rozwiną wyobraźnie i kreatywność, skłonią do poszukiwań i eksperymentowania, a co najważniejsze,  omówią wybrane zagadnienia kultury. Dzieci poprzez pracę twórczą zapoznają się z wybranymi wątkami historii Ziemi Złotowskiej oraz dziedzictwem historyczno-kulturowym zgromadzonym w muzeum.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczone możliwości lokalowe zalecane są zapisy, w siedzibie muzeum lub pod nr telefonu 67 263 28 72. Preferowana grupa wiekowa 10-15 lat.

Skip to content