Otwarcie nowego sezonu w Zagrodzie

Już w weekend 22-24 kwietnia 2022 r. oficjalne otwarcie nowego sezonu w Zagrodzie Krajeńskiej.

Zaczynamy pod hasłem NATURALNIE i KRAJEŃSKO!

W piątek i w sobotę od godz. 10 do 18 w ramach obchodów Dnia Ziemi zapraszamy do Osady Krajeńskiej. W tych dniach Zagroda Krajeńska zmieni się w starosłowiańską osadę pokazów rzemieślniczych reprezentujących okres wczesnego średniowiecza poprzez narzędzia, stroje, ozdoby i przedmioty codziennego użytku. Natomiast w niedzielę od godz. 13 do 17 zapraszamy na stoiska regionalne, przedstawienie i spotkanie dotyczące strojów krajniackich w ramach wydarzenia „Krajeńsko w Zagrodzie Krajeńskiej”! Cały weekend obowiązuje wstęp wolny do Zagrody.

Po weekendowym otwarciu zapraszamy ponownie do Zagrody Krajeńskiej w czwartek 28 kwietnia 2022 r. na wystawę czasową „Koguty, motyle i Walentyna” – prezentacja twórczo–edukacyjna Walentyny Wegner. Twórca ludowy zawsze czerpał inspirację z otaczającej go od wieków przyrody. Po pierwsze ze względu na walory estetyczne, po drugie na głęboką symbolikę. Walentyna Wegner postanowiła więc uczynić różnobarwne koguty i motyle bohaterami swojej wystawy.

Informujemy, że Zagroda Krajeńska otwarta będzie od czwartku do poniedziałku w godzinach 11-18. Obowiązuje bilet wstępu w cenie 2 zł/osoby, a w soboty wstęp jest wolny. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdują się pod linkami:

Osada Krajeńska na Dzień Ziemi w Zagrodzie

„Krajeńsko w Zagrodzie Krajeńskiej”

„Koguty, motyle i Walentyna”