poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Otwieramy się dla publiczności!

Zapraszamy do odwiedzin Muzeum Ziemi Złotowskiej, które po okresie kwarantanny społecznej ponownie, tj. od poniedziałku 22 czerwca 2020 otwiera swoje podwoje dla publiczności. Zwiedzanie będzie odbywało się na zasadach zawartych w nowym regulaminie dla zwiedzających i według obowiązujących wytycznych sanitarnych.

Dołożyliśmy wszelkich starań, by po ponownym otwarciu umożliwić naszym gościom zwiedzanie bezpieczne i komfortowe poprzez ścisłe zastosowanie zaleceń służb sanitarnych. Przede wszystkim zachęcamy do zapoznania się z nowym regulaminem dla zwiedzających. Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa wprowadzaliśmy szereg środków ostrożności jak obowiązek dezynfekcji rąk, zasłaniania ust i nosa oraz zachowania dwumetrowego dystansu między sobą.

Wprowadziliśmy limit osób jednocześnie oglądających wystawę czasową. Zwiedzanie tylko indywidualne, odbywa się według zmienionej trasy obejmującej salę wystaw czasowych oraz dziedziniec. Tymczasowo zawieszone zostały oprowadzania z przewodnikiem i zwiedzanie ekspozycji stałej. Zachęcamy do transakcji bezgotówkowych.

Zasady zwiedzania w nowym reżimie sanitarnym dostępne są na stronie muzeum-zlotow.pl/muzeum/ oraz portalu internetowym: www.facebook.com/muzeumzlotow.

Muzeum kontynuuje sprzedaż online www.muzeum-zlotow.pl/sklep

Regulamin zwiedzania Muzeum Ziemi Złotowskiej

w okresie zagrożenia epidemicznego Covid – 19.

 1. W muzeum jednorazowo może przebywać 1 osoba zwiedzająca indywidualnie lub jedna rodzina lub osoby z jednego środowiska domowego (maksymalnie do 5 osób).
 2. Kolejne osoby oczekują na wejście do muzeum na zewnątrz budynku.
 3. Zwiedzanie następuje po opuszczeniu wcześniejszych zwiedzających oraz po zdezynfekowaniu poręczy, blatów i klamek znajdujących się na wyznaczonych obszarach zwiedzania.
 4. Każdy zwiedzający wchodzący do muzeum ma obowiązek zdezynfekowania rąk.
 5. Należy zachować dystans społeczny między osobami (ok. 2 metrów) w kolejce do kasy muzeum oraz podczas zwiedzania.
 6. Zalecamy korzystanie z płatności bezgotówkowej.
 7. Na terenie muzeum (na zewnątrz jak i wewnątrz obiektu) obowiązuje noszenie maseczki ochronnej lub innej osłony na usta i nos zgodnie z obowiązującymi przepisami.
 8. Wprowadza się całkowity zakaz dotykania eksponatów.
 9. Wszelkie komunikaty, informacje i szczegółowe procedury obowiązujące w MZZ udostępnione zostaną w widocznych miejscach.
 10. Muzeum nie będzie udostępniać zwiedzającym toalety.
 11. Zawieszone do odwołania: lekcje muzealne, warsztaty, zwiedzanie grupowe i zwiedzanie z przewodnikiem.
Skip to content