Wielokulturowe dziedzictwo regionu. Iciek, Jansen, Jaś –„ znajomek” z dawnego Złotowa – wykorzystanie materiałów o różnej fakturze

PRZEBIEG ZAJĘĆ W Spichlerzu Złotowskim:

• Wprowadzenie do tematu poprzez prezentację multimedialną;
  • Prezentacja losów społeczności Polaków, Niemców i Żydów w ujęciu historycznym, aż do czasów po II wojnie światowej z szczególnym uwzględnieniem judaizmu; przekazanie informacji o tradycjach świątecznych, potrawach, muzyce, wierzeniach, sposobie życia, wybitnych przedstawicielach;

PRZEBIEG ZAJĘĆ W KAPLICY PAMIĘCI:

• W oparciu o materiały zaprezentowane na ekspozycji stałej w kaplicy i wykorzystując bliskość cmentarzy, przybliżenie przeszłości miasta i pokazanie, czym jest tolerancja i otwartość na inne kultury i wyznania.
  • Wykorzystanie eksponatów i elementów architektury – przeniesienie na papier za pomocą techniki frotażu odbicia napisów z wieszaków przedsiębiorstwa handlowego Davida Berlinera, napisy hebrajskie z macew i monety żydowskiej.

Warsztaty odbywają się w budynku Kaplicy Pamięci i przeznaczone są dla grupy około 15 osób w wieku 7 – 15 lat. Koszt 10 zł za dwie godziny zajęć.