poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Wybrane zagadnienia dziedzictwa kulturowego Krajny Złotowskiej. Poczytajmy w muzeum – spotkania z legendą

Zapraszamy dzieci na spotkania z legendami Krajny Złotowskiej. Spośród 30 podań i opowieści związanych z naszym regionem, wybraliśmy utwory dotyczące historii lokalnej. Muzealne spotkania mają pobudzić potrzebę poznania tradycji stron rodzinnych, najbliższej okolicy, swoich korzeni. Poza głośnym czytaniem legend zaproponujemy uczestnikom ciekawe zadania i zagadki. Poprzez zabawy dzieci dowiedzą się więcej o swojej małej ojczyźnie. Spotkania dostosowane zostały do grup wiekowych. Lekcje odbywają się w budynku Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz Spichlerza Złotowskiego i przeznaczone są dla grupy około 30 osób w wieku 7 – 15 lat. Koszt 5 zł za 1 godzinę.