poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

60+ Kultura – Weekend z Muzeum

60+KULTURA – WEEKEND Z MUZEUM
„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”

29 września 2018 (sobota)
godz. 10-14 wstęp wolny do muzeum
godz. 17-21 „Aktywny wieczór w muzeum”
30 września 2018 (niedziela)
godz. 13-16 „Senior aktywny – aktywny ryneczek” na placu Paderewskiego

W ramach ogólnopolskiego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „60+kultura” zapraszamy widzów na spędzenie weekendu z muzeum. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestnictwa życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Muzeum przy współpracy z aktywnymi seniorami lokalnymi zaprasza mieszkańców Złotowszczyzny na weekendowe spotkania kulturalne.

29 września 2018 (sobota)
godz. 10-14 wstęp wolny do muzeum

W sobotę 29 września zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania jedynej w okolicy instytucji muzealnej. W Muzeum Ziemi Złotowskiej znajdują się zbiory archeologiczne, historyczne i etnograficzne związane z miastem i okolicą, akcentujące przede wszystkim polskość Krajny Złotowskiej oraz walkę o język polski i tożsamość kulturową Ziemi Złotowskiej w czasie 173 lat niemieckiego panowania na tych terenach. Można obejrzeć dzieła twórców profesjonalnych i nieprofesjonalnych, wystawy okolicznościowe i tematyczne, jak też zaopatrzyć się w literaturę regionalną z bogatej oferty muzeum.

29 września 2018 (sobota)
godz. 17-21 „Aktywny wieczór w muzeum”

W godzinach wieczornych zapraszamy seniorów, oraz wszystkich zainteresowanych, na spotkanie przy dawnych opowieściach, z pracą twórczą i filiżanką Herbatki Stulatki. Sierpniowe spotkanie w ramach projektu Kobiety Złotowszczyzny potwierdziło potrzebę rozmów o przeszłości w kameralnej atmosferze. Podczas „Aktywnego wieczoru w muzeum” seniorzy podzielą się wspomnieniami o dawnym Złotowie, uwalniając i pobudzając swoją wyobraźnię, zdolności oraz pasje. Dobrowolne warsztaty manualne inspirowane będą pracami z papieru eksponowanymi na wystawie czasowej o hafcie krajeńskim. W trakcie spotkania chętni uczestnicy wykonają własne kartki z wycinanką oraz kwiaty z bibuły.

30 września 2018 (niedziela)
godz. 13-16 „Senior aktywny – aktywny ryneczek” na placu Paderewskiego

W niedzielę 30 września Muzeum Ziemi Złotowskiej proponuje wydarzenie artystyczne w przestrzeni placu Paderewskiego. W godzinach 13-16 odbędzie się tam Aktywny Ryneczek. Na złotowskich kramach zaprezentują się aktywni seniorzy. Będziemy gościć twórców ze Stowarzyszenia Artystów „Pasja”, Klubu Terapii Zajęciowej działającego przy SM Piast, podopiecznych Dziennego Domu „Senior – Wigor” w Złotowie oraz lokalnych pasjonatów. Zachęcamy mieszkańców do rozmów z wystawcami, przyglądania się ich zasobom i zakupów. Tłem muzycznym dla jarmarku seniorów będzie występ Pani Urszuli Belki.

Skip to content