poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

ARTYŚCI Z HAWAJÓW w Złotowie 2019

26 maja 2019 (niedziela)

godz. 13-16

Plac Paderewskiego – TARGOWISKO SZTUKI

 

W niedzielę 26 maja 2019 Muzeum Ziemi Złotowskiej proponuje wydarzenie artystyczne w przestrzeni placu Paderewskiego. W godzinach 13-16 odbędzie się tam Targowisko Sztuki. Na złotowskich kramach po raz drugi zaprezentują się artyści goszczący na plenerze w Starej Wiśniewce. [relacja z ubiegłorocznego wydarzenia]

„Tworzymy nieformalną grupę artystów, która korzystając z gościnności, mecenatu Państwa Ewy i Norberta Gindów, już od kilkunastu lat, spotyka się „na Hawajach”. Przybywamy tu z całej Polski, czasem spoza jej granic, by tworzyć, rozmawiać, wymieniać artystyczne doświadczenia. Folwark Hawaje to miejsce niezwykłe. Pod jego przyjaznym niebem powstają nasze obrazy, nowe koncepcje wystaw i działań artystycznych. Artystów i gospodarzy, od lat, łączy miłość do sztuki, tak różnie postrzeganej, definiowanej. Na folwarku odbywa się prawdziwa jej celebracja, to wspaniały czas, który spędzamy wspólnie delektując się miejscem, bliskością natury, kulinariami, filmem, muzyką – tu tworzymy.” – relacjonuje komisarz pleneru Greta Grabowska.

Plener trwa od 12.05 do 26.05.2019 r.

ARTYŚCI:

Ewa Bogucka Pudlis – Elbląg

Katarzyna Hałas – Inowrocław

Janusz Łapczuk – Koszalin

Jan Misiek – Gdańsk

Teresa Muracka – Pruszków

Bogdan Nagórka – Bobolice

Damian Pacha – Bolesław

Mariusz Połeć – Cieślin

Katarzyna Skoczyńska – Pruszków

Edward Zoc – Sopot

Marta Andała

Greta Grabowska – Koszalin komisarz pleneru

Zapraszamy mieszkańców miasta i okolicy do wejścia w interakcję z artystami. Będzie można z nimi porozmawiać, popatrzeć w jakiej technice tworzą swoje prace, a nawet coś zakupić. Poza działam sztuki, dostępne będzie stoisko muzealne z pamiątkami lokalnymi. Liczymy, że plac Paderewskiego, centralny punkt miasta, stanie się po raz kolejny Aktywnym Ryneczkiem w Złotowie.

Skip to content