poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Kobiety Złotowszczyzny – życie codzienne z pasją

Kobiety Złotowszczyzny – życie codzienne z pasją

30 sierpnia 2018 (czwartek)

Godz. 16 muzeum – spotkanie

Godz. 18 plac Paderewskiego – wydarzenie artystyczno-muzyczne „Taniec uliczny”

 

Zapraszamy

KOBIETY ZŁOTOWSZCZYZNY, KOBIETY Z PASJĄ !

 

Zapraszamy na wydarzenie z okazji 100-LECIA UZYSKANIA PRAW WYBORCZYCH PRZEZ KOBIETY i 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

My, kobiety z Ziemi Złotowskiej, kobiety sukcesu, bohaterki codziennej pracy, trudu i pasji, spotykamy się w Muzeum Ziemi Złotowskiej w czwartek 30 sierpnia o godz. 16.00. W czasie panelu opowiemy o sobie, poznamy prace i pasje innych kobiet, dowiemy się jak wyglądały dzieje kobiet w historii Złotowszczyzny.

Wśród gości znalazły się m.in.: Eugenia Komasa, Liliana Zubińska-Abraham, prof. Jowita Kecińska-Kaczmarek, Maria Jaszczyk, Bogumiła Czajka, Magda Wacyk, Karolina Skotarczak, Pani z MZUKU, Barbara Chodera, Urszula Belka, Barbara Stankiewicz-Grabowska, Renata Kopić Sądel, Jolanta Surma, Katarzyna Bartosik, Katarzyna Sypniewska, Róża Wróblewska, dietetyczka Żurawska, Siostra Piotra, Małgorzata Modrak, Angelika Leszczyńska, Sylwia Mróz. Spotkanie prowadziły: Kamila Krzanik-Dworanowska i Ewa Sobczyk.

Po dyskusjach panelowych przemieścimy się na plac Paderewskiego, gdzie o godz. 18.00 pod kierunkiem pani Agnieszki Fertały i do muzyki zespołu KLIMAGIA weźmiemy udział w „tańcu ulicznym” w centrum Złotowa. Oprócz tańca będzie można posłuchać utworów w wykonaniu zespołu pań OLIBABEK  i wokalistki-solistki Urszuli Belki. Na straganach znajdą się wytwory pasji Kobiet Złotowszczyzny.

Potem zaś proponujemy udać się na imprezę tworzoną przez Kobiety, z Kobietami dla wszystkich, zwłaszcza potrzebujących pomocy – ZAKOŃCZENIA LATA NA ZACISZU.

 

Skip to content