poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Konferencja „Kolory Krajny”

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile przy współpracy z  Muzeum Ziemi Złotowskiej oraz z Biblioteką Pedagogiczną w Pile, Filią w Złotowie pragnie zaprosić nauczycieli na konferencję metodyczną, w tym roku zatytułowaną „Kolory Krajny”. Przygotowana w formule warsztatów i spotkań z Twórcami regionu dostarczy gotowych rozwiązań metodycznych do prowadzenia zajęć z elementami sztuki ludowej na różnych przedmiotach oraz etapach edukacyjnych.

Wydarzenie jest wyjątkową okazją do tego, aby kolejny raz doświadczyć, że sztuka ludowa  jest  wspaniałą inspiracją do pracy z uczniami.

Konferencja odbędzie się 3.12.2022r. w godz. 10.00 – 14.00. w budynkach Muzeum Ziemi Złotowskiej. Startujemy o 10.00 w Spichlerzu Złotowskim przy ul. Spichrzowej 9. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zakwalifikowaniu się do udziału w konferencji decydować będzie kolejność zgłoszeń. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek oraz materiały edukacyjne, które nauczyciele będą mogli wykorzystać w swojej praktyce dydaktycznej.

RELACJA:

Na Krajnie jest fajnie – to hasło przyświecało konferencji metodycznej dla nauczycieli, która przy współpracy Muzeum Ziemi Złotowskiej z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile oraz Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Pile, Filii w Złotowie odbyła się w sobotę 3. grudnia w naszych obiektach w Złotów. Wielkopolskie Zdroje . Organizatorki z CDN – Magdalena Gutowska i Magdalena Kozak-Jabłońska zaprosiły nauczycieli i pasjonatów na spotkanie z folklorem regionu. Uczestnicy aktywnie i twórczo poznawali sztukę ludową tych terenów, a przybliżali ją miejscowi Artyści oraz Zespół Krajniacy z Wielkiego Buczka. Słuchaliśmy, śpiewaliśmy, malowaliśmy krajeńskie wzory, produkowaliśmy świece z pszczelego wosku, a także zwiedzaliśmy bogate w artefakty wnętrza Muzeum Ziemi Złotowskiej. Dziękujemy współorganizatorom za pomoc przy organizacji tego inspirującego wydarzenia w barwach chabrów, kwiecia lnu i niezapominajek.

Zapraszamy na Krajnę.

 

Skip to content