poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Noc Muzeów 2023 w Złotowie

Noc Muzeów 2023 odbędzie się w Polsce w sobotę 13 maja.

 

Tegoroczna Noc muzeów daje możliwość skorzystania z oferty muzealnej w nowej odsłonie, rozlokowanej w aż sześciu złotowskich obiektach!

Zapraszamy do wieczornego zwiedzania zabytkowej kamienicy mieszczańskiej przy ul. Wojska Polskiego, Spichlerza z wystawą Szkoły polskiej 1929-39, Kaplicy Pamięci przy ul. Staszica z ekspozycją militarną, Zagrody Krajeńskiej przy promenadzie, Galerii za Winklem z wystawą stałą PRL-u i wystawą czasową „Szlakiem Kopernika” oraz wystawy międzynarodowej w Pałacu Działyńskich! Na uczestników złotowskiej Nocy muzeów czekać będą dodatkowe atrakcje.

W ramach obchodów Nocy Muzeów Muzeum Ziemi Złotowskiej zaplanowało otwarcie wystawy w Zagroda Krajeńska w Złotowie pt. „Publiczne pranie brudów – o higienie dawnej wsi”. Będzie można doświadczyć uroków prania ręcznego w baliach przy pomocy tary i własnoręcznie sporządzonego ługu, a przy współpracy z Dzienny Dom „Senior – Wigor” w Złotowie zaprosimy na warsztaty wyrabiania kul do kąpieli. Oczywiście, skoro będziemy dyskutować o higienie, nie zabraknie stoiska pracownic Sanepidu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Złotowie z quizem w formie koła fortuny, pokazem prawidłowej techniki mycia zębów oraz przydatnymi informacji odnośnie chorób zakaźnych. Zielarka Marzena Taterra przygotuje na sobotę tematy związane z ludowymi metodami pielęgnacji, higieny, spróbuje przygotować kilka prostych produktów pokazowo, kilka ziół saponinowych.

Zapraszamy do sześciu obiektów bezpłatnie od godz. 17:00!

W związku z organizacją Nocy Muzeów w dniach 13-14 maja w obiektach muzealnych zostają odwołane normalne godziny funkcjonowania.

Skip to content