poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Noc Muzeum 2010

Tegoroczna NOC w Muzeum Ziemi Złotowskiej upłynęła pod znakiem dwóch fascynujących wydarzeń: Spotkania z prof. Andrzejem Kokowskim i jego najnowszą książką „Dwanaście miesięcy z archeologią” Wystawy ikon „Malowanie duszy” (z kolekcji Muzeum Górków w Szamotułach).

Ci, którzy przyszli na wykład Profesora, byli oczarowani! Nie tylko sensacjami z dziedziny archeologii, których sprawcą jest złotowianin Andrzej Kokowski, ale przede wszystkim sposobem ich prezentacji. Profesor nie raczył nas wyłącznie naukowym, hermetycznym językiem, ale ze swadą, interesująco i pięknie opowiadał o swoich emocjach, jakie towarzyszą Mu w archeologicznej przygodzie od wielu lat – od młodzieńczych zadziwień na Złotowszczyźnie, poprzez wielkie odkrycia na Ziemi Hrubieszowskiej, do twórczych kontaktów z muzeami archeologicznymi i uczelniami świata. Tam tropił m.in. złotowskie zabytki archeologiczne, o czym informował będzie kolejna książka Profesora („Moja przygoda z archeologią, czyli najstarsze zabytki powiatu złotowskiego”).

Posłuchajmy wykładu , którego tematem jest najnowsza książka Profesora: „Dwanaście miesięcy z archeologią”

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content