poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Promocja nowych książek prof. Joachima Zdrenki – zaproszenie

Muzeum Ziemi Złotowskiej i Burmistrz Miasta Złotowa
zapraszają
7 kwietnia 2017 (piątek) o godz. 17:00
do sali sesyjnej Urzędu Miasta w Złotowie
na promocję nowych książek
prof. Joachima Zdrenki

„Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej polegli i zaginieni w I wojnie światowej 1914-1918”
i
„Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej polegli i zaginieni w II wojnie światowej 1939-1945”

Nowe wydanie a kontynuacja badań i czy można spodziewać się jeszcze dalszych ustaleń w tym zakresie?

W piątek 7.04.2017 w sali sesyjnej złotowskiego ratusza miała miejsce promocja dwóch nowych książek prof. Joachima Zdrenki, poświęconych mieszkańcom ziemi złotowskiej, którzy polegli i zaginęli na frontach I i II wojny światowej.

To już drugie wydanie obu książek. Napływ nowych, uzupełnionych i poprawionych informacji, umożliwił nie tylko w wielu punktach skorygować i uzupełnić pierwszą wersję każdej książki, ale przyniósł nowe dane o dalszych setkach poległych, których nie udało się dotychczas zarejestrować. Prof. Joachim Zdrenka opowiedział o żmudnej, mozolnej pracy, jaką wykonał, aby zawarte w książkach informacje zgadzały się z prawdą historyczną. Dane zamieszczone przy każdym poległym są dość dokładne i uniemożliwiają pomyłkę. Praca naukowa profesora pozwoliła niejednej rodzinie na ustalenie miejsca śmierci i pochówku swoich przodków.

Na początku spotkania, autor nowych publikacji podziękował Zofii Jelonkowej i Kamili Krzanik-Dworanowskiej, byłej i obecnej dyrektorce Muzeum Ziemi Złotowskiej. Egzemplarze książek trafiły również do rąk Burmistrza Adama Pulita z podziękowaniami za pomoc w organizacji promocji. Prof. Zdrenka chętnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania, podkreślając, że opracowuje między innymi kompletny wykaz dawnych mieszkańców powiatu złotowskiego.

Książki: „Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej polegli i zaginieni w I wojnie światowej 1914-1918” i „Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej polegli i zaginieni w II wojnie światowej 1939-1945” są dostępne w złotowskim muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z promocji książek:

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content