poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Zachować pamięć

W Złotowskim Salonie Historycznym kolejna, ważna lekcja lokalnej historii. Tym razem Gościem salonu był Honorowy Obywatel Złotowa, prof. Joachim Zdrenka. Promował swoją najnowszą książkę™ „Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej polegli w I i II wojnie światowej” (dwa tomy).

Książka dotyczy mieszkańców Ziemi Złotowskiej, którzy polegli na wszystkich frontach I i II wojny światowej. Autor próbował ustalić w oparciu o dane dostępne w archiwach polskich i niemieckich oraz informacje zapisane w urzędach stanu cywilnego, kto – gdzie – kiedy zginął w jakiej jednostce służył, jakiego był wyznania bądź narodowości, gdzie jest pochowany. Bardzo obszerny indeks nazwisk ułatwia czytelnikowi znalezienie swojego przodka, krewnego lub znajomego, a także pozwala spojrzeć na problem strat osobowych mieszkańców Złotowszczyzny w sposób globalny.

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content