poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Komiksy w Muzeum Ziemi Złotowskiej

30 kwietnia 2012 r. została otwarta wystawa „Komiks polski 1948-83. Relax i propaganda”.

Na wystawie, która będzie czynna do końca maja, można obejrzeć m.in. pierwsze wydania kultowych komiksów i gazet, oryginalne plansze najsłynniejszych twórców (Papcio Chmiel, Lutczyn, Christa, Raczkiewicz, Szyszko), dedykacje dla widzów od samych rysowników oraz oryginalny list od ppłk Władysława Krupki, twórcy postaci-ikony, symbolu pop-kultury tamtej epoki, kpt. Żbika. Poza tym bogaty wybór ilustracji wraz z komentarzami i ciekawostkami. Jest to ekspozycja z cyklu Wojtka Łowickiego „Cztery pory roku z satyrą i komiksem”, a zbiory pochodzą z kolekcji prywatnych (m.in. dr Tomasza Marciniaka, dr Marcina Jaworskiego, Krzysztofa Skrzypczyka) oraz Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Podczas otwarcia wystawy młodzi ludzie ze złotowskich szkół wysłuchali komentarza Karola Bobkowskiego, rysownika „Aktualności Lokalnych”, który pasjonuje się komiksem od najmłodszych lat.

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content