poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

MARZENA TAUER KONECKA „Kamień – magiczny ogród”

30 sierpnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Złotowskiej odbył się wernisaż wystawy Marzeny Tauer – Koneckiej „Kamień- magiczny ogród”. Na otwarcie wystawy oprócz artystki i jej rodziny, przybyli goście z Kamienia, Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Sopotu, a także z Holandii i Niemiec. Zaproszeni podziwiali urokliwe malarstwo p. Marzeny, a także wysłuchali koncertu muzyki folkowej, jaki odbył się na muzealnym dziedzińcu. Gościem szczególnym wieczoru była matka artystki, 93-letnia Urszula Tauer, ps. Ala, uczestniczka Powstania Warszawskiego, dziś w randze kapitana w stanie spoczynku. Prawdziwa dama, kobieta niezłomna, w walce i w życiu!

MARZENA TAUER KONECKA

Marzena Tauer Konecka – Warszawianka z urodzenia, plastyczka z wykształcenia, antykwariuszka dzieł sztuki z zawodu, ogrodniczka z zaskoczenia, mieszkanka powiatu złotowskiego z wyboru. Członkini Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Pracując w latach 1976 – 1982 w Toruńskim Towarzystwie Kultury, stworzyła galerię klubu środowisk twórczych „Azyl”, a następnie w Kamienicy pod Gwiazdą galerię U „ Kallimacha”. Organizowała wystawy prac artystów z całej Polski, również swoich, m.in. w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Nagradzana na wielu wystawach i konkursach w kraju. Od stanu wojennego zajmowała się projektowaniem i wytwarzaniem unikatowej odzieży artystycznej. Po 5-letnim pobycie w USA, w 1996 roku otwiera w Toruniu antykwariat z dziełami sztuki. W 2002 roku kończy studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie muzealnictwa. W 2003 roku kupuje podupadłe gospodarstwo rolne w Kamieniu k. Radawnicy i doprowadza je do stanu wybornego rozkwitu. Cykl obrazów zatytułowany „Kamień – magiczny ogród” artystka dedykuje mieszkańcom uroczej gminy Złotów.

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content