poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Renata Kopić Sądel „Przygoda z wycinanką” – zaproszenie

Zapraszamy na otwarcie wystawy
Renata Kopić Sądel „Przygoda z wycinanką”
wernisaż 10.03.2017 (piątek), godz. 18
w trakcie otwarcia minirecital zespołu Olibabki z Klubu Ziemowit
wystawa czynna do 23.04.2017

Renata Kopić Sądel
Jej przygoda z czarno-białą wycinanką zaczęła się w 1975 roku. Na wystawie zaprezentowanych zostanie prawie 50 prac – m.in. najstarsze oraz te najnowsze, wycięte w tym roku. To tylko fragment jej dorobku. Prace trafiły do Francji, Norwegii, Niemiec i oczywiście wędrowały po kraju. Poza gotowymi obrazami, będzie można podejrzeć warsztat artystki – wykonanie wycinanki zajmuje jej od kilkunastu minut do kilku godzin. Kompozycyjnie przeważają pejzaże miejskie i wiejskie, fauna i flora, erotyka przeplata się z historią.
Renata Kopić Sądel należała do złotowskiego klubu „Pasja”, dzięki czemu brała udział w pokazach, konkursach i wyjazdach artystycznych. Od 2013 roku jest sekretarzem Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych JELO w Pile i pod okiem fachowców rozwija się artystycznie. Zajęła się malarstwem olejnym, nie zaniedbując oryginalnej wycinanki. Czas wolny na emeryturze wykorzystuje aktywnie. Zdolności manualne, które pielęgnuje od najmłodszych lat, towarzyszą jej w pracy społecznej. Prowadzenie zajęć terapeutycznych z dziećmi, młodzieżą i seniorami zrekompensowało niespełnione marzenia o studiach pedagogiczno-artystycznych. Jej motto: „Życie płynie jak rzeka, a czas ucieka. Dlatego cieszmy się każdym okruchem szczęścia, które daje nam los.”

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content