poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Wystawa Andrzeja Świetlika

Lekko spóźnione goszczą w muzeum fotografie pięknych kobiet, które pod egidą fundacji „Rak & Roll -Wygraj Życie” toczą lub toczyły walkę z rakiem. Sesja zdjęciowa do projektu kalendarza pod energetycznym tytułem „Rak & Roll” autorstwa złotowianina Andrzeja Świetlika, to rodzaj terapii dla bohaterek. Każda z nich wcieliła się w artystkę rockową do okładek znanych płyt, m.in. Cindy Lauper, Annie Lennox, Madonny, Kory, Sinnead o’Connor . Efekt jest znakomity, a co najważniejsze – każda z kobiet dostała „kopa” i wiarę w to, że co złe, zostało za nią. Dochód ze sprzedaży kalendarza ma ożywić wnętrza szarych poczekalni onkologicznych.

Na wtorkowym spotkaniu (2 listopada), otwierającym wystawę „Rak & Roll”, o niezwykłym projekcie opowiadał sam artysta. Wyjątkowymi gośćmi były złotowskie amazonki zrzeszone przy Fundacji na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnych. Andrzej Świetlik postanowił wprowadzić zainteresowanych gości w swój niepokorny świat fotografii, zapraszając do „Magazyn Cafe”, gdzie przy pomocy projektora przedstawił część swego dorobku artystycznego zatytułowanego „Łódź Kaliska”.

Muzeum w Złotowie

Historyczny obiekt muzeum w Złotowie przy ulicy Wojska Polskiego 2a.

Budynek Muzeum Ziemi Złotowskiej to unikalny przykład szkieletowego budownictwa mieszczańskiego XVIII w. na Krajnie, który zachował najwięcej elementów pierwotnego ukształtowania i jest doskonałym przykładem ówczesnej zabudowy miasta.

Dowiedz się.
Skip to content