poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Wystawa fotografii Katarzyny Sypniewskiej

Wystawa fotografii „Kolory złotowskiej codzienności” Katarzyny Sypniewskiej

otwarcie w ramach Nocy Muzeów 2019 – 18 maja 2019, godz. 17

wystawa czynna do 14 lipca 2019

 

Katarzyna Sypniewska,

ur. 02.05.1974 r. w Złotowie, księgowa, informatyk, z zamiłowania fotografik. Absolwentka Uniwersytetu Ludowego w Radawnicy, z którym obecnie związana jest również zawodowo. Członek Klubu Fotograficznego Złotów oraz Bemowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

W 2017 roku uczestniczyła w ogólnopolskiej wystawie „Cisza” organizowanej przez Związek Artystów Plastyków Oddział Krajeński. We wrześniu ubiegłego roku podczas międzynarodowego sympozjum fotograficznego „Fotografia dziś i jutro” w Łodzi, zostały między innymi zaprezentowane również i jej zdjęcia.  W lutym b.r. uczestniczyła w wystawie zbiorowej „Love” członków BTF w warszawskim Klubie Artystycznym bMAL.

Prace jej autorstwa wielokrotnie zdobywały tytuły „zdjęć dnia” min., na ogólnopolskim portalu fotograficznym Ateliora. Wyróżniane były również na międzynarodowych kontach na Instagramie, gdzie największą popularnością cieszyły się zdjęcia „uliczki” – łącznika ulic Dworzaczka i Kościelnej.

Fotograf wiodący pierwszego Kalendarza Złotowskiego 2016, który został wydany
z inicjatywy władz Gminy Miasto Złotów.

„Patrz oczyma, fotografuj sercem” (David duChemin) ten cytat najlepiej oddaje to co robi. W swoich pracach uwiecznia przede wszystkim córkę i Złotów, gdzie mieszka. Pierwsze kroki w fotografii stawiała ponad 20 lat temu, jednak tak naprawdę przygoda z nią zaczęła się po urodzeniu dziecka. Na początku były to typowe zdjęcia do rodzinnego albumu
z czasem jednak zaczęło to być czymś więcej…

Skip to content