poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Ferie w muzeum

Z wystawą czasową „WISŁA TO RODŁO – RODŁO TO WISŁA” związane tematycznie będą Ferie w muzeum.

12.02.2018, godz. 11-13 - Wisła to Rodło - historia obrazkowa

Dzieci wykonają pod opieka muzealników historię obrazkową przedstawiająca okoliczności powstania nazwy i Znaku Rodła. Spotkanie będzie propagowało ideę Związku Polaków
w Niemczech i jego historię lokalną.

16.02.2018, godz. 11-13 - Zwierciadło wody - historia lustra

Tafla wody rzeki Wisły mogła być dla naszych prehistorycznych przodków pierwszym zwierciadłem. Po zapoznaniu dzieci z historią wynalazku lustra i przesądami związanymi
z lustrem, stworzymy karykaturalne autoportrety. Wzorem będą liczne przykłady z historii sztuki ukazujące postaci przyglądających się swojemu odbiciu w taflach wodnych.

19.02.2018, godz. 11-13 - Zimowy Złotów - panorama historyczna

Wstępem do zajęć plastycznych będzie pogadanka historyczna o rozwoju urbanistycznym miasta, historii zabudowy oraz wydarzeniach, które miały wpływ na zmiany panoramy miasta. Efektem spotkania będzie przestrzenna praca plastyczna wykonana grupowo przez uczestników spotkania.

23.02.2018, godz. 11-13 - Zimowe zabawy - historia przedmiotu

Ostatnie feryjne spotkanie będzie opowiadało o historii przedmiotów używanych zwłaszcza zimą. Za pomocą gier, zabaw i konkursów dzieci dowiedzą się jak wyglądały pierwsze łyżwy, skąd wzięły się maski karnawałowe i jak dawniej spędzano czas zimą.

 

Tradycyjnie udział w zajęciach dla dzieci w wieku szkolnym jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona (15 osób), dlatego obowiązują zapisy (w siedzibie lub tel. 67 236 28 72).

Skip to content