Lampion adwentowy z motywem złotowskim

Muzeum Ziemi Złotowskiej ogłasza
Konkurs Plastyczny na „Lampion adwentowy z motywem złotowskim”

Poprzednie przeglądy twórczości i pomysłowości młodych mieszkańców regionu cieszyły się dużym zainteresowaniem dlatego wymagają reaktywacji. Do konkursu zapraszamy przedszkola, szkoły, ośrodki szkolno-wychowawcze, a także osoby indywidualne (rodziny). Mieszkańcy Ziemi Złotowskiej niejednokrotnie udowodnili, że stać ich na kultywowanie zwyczajów. Najciekawsze lampiony zostaną wyeksponowane na wystawie świątecznej w muzeum, a ich autorów nagrodzimy stosownie do hojności sponsorów. Zwracamy się do potencjalnych darczyńców, by zechcieli albo ufundować swoje nagrody, albo zasilić konto organizatorów, z którego zakupione zostaną niespodzianki.

Lampion jest symbolem oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Zaakcentowany w temacie konkursu motyw złotowski powinien zachęcić do samodzielnego poszukiwania informacji o kulturze, historii i naturze regionu. Dostrzeganie piękna otoczenia, zaprezentowanie własnych spostrzeżeń, uwrażliwienie na duchowe aspekty życia wpłyną na kształtowanie postaw patriotyzmu lokalnego.

Regulamin konkursu plastycznego do pobrania

Regulamin-konkursu-plastycznego