Szukamy zabawek z dawnych lat!

Strychy, piwnice i czeluści szaf niech już dziś staną otworem!

Wypchany trocinami pluszowy miś, schowany na strychu koń na biegunach, kultowy jamnik
z ogonem jak marchewka, kupiona w Pewexie pierwsza lalka typu „Barbie” czy zdjęcia
z przedszkolnego Balu Przebierańców – każdy z tych przedmiotów jest symbolem wyjątkowego czasu, jakim było dzieciństwo. Obudźmy wspomnienie i pokażmy ich urok nowemu pokoleniu podczas tworzonej z okazji Dnia Dziecka „Wystawy zabawek z dawnych lat”.

Zapraszamy do współtworzenia ekspozycji wszystkich tych, którzy pamiętają czasy PRL-u i zechcą udostępnić swoje pamiątki na czas wystawy. Nie tylko zabawki, ale i książeczki z bajkami, zdjęcia czy kolekcje obrazków z gum Turbo, zbieramy w siedzibie Muzeum Ziemi Złotowskiej. Akcja trwa do końca maja, a za najciekawsze pamiątki przewidzieliśmy nagrody.