poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Europejski Dzień bez Samochodu 2022

Zagroda Krajeńska pełni funkcję wypożyczalni złotych rowerów złotowskich. W czwartek, 22 września czyli w Europejski Dzień bez Samochodu mieszkańcy Złotowa i turyści będą mogli bezpłatnie skorzystać z wypożyczalni rowerów! Rowery można wypożyczyć na podstawie dowodu osobistego w godzinach otwarcia skansenu, czyli od 11 do 18. Polecamy.

Miejskie rowery to pomysł zarówno na promocję miasta, jak i turystyki rowerowej, która wpisuje się w trend ekologicznego trybu życia w Złotowie. Złote rowery służą nie tylko mieszkańcom, ale są też kolejną atrakcją turystyczną Złotowa. Dzięki nim osoby odwiedzające Złotów mogą podziwiać uroki miasta podczas rowerowych przejażdżek. A mieszkańcy mogą zamienić auto na dwa kółka.

Polecamy rajd przygotowany przez ZCAS specjalnie na ten dzień – ,,Zamień Auto na rower”. Wyjazd spod Urzędu Miasta godzina 9:00 w kierunku Płoskowa; następnie drogą gruntową przez Drożyska Średnie; dalej w kierunku leśniczówki ,,Wierzchołek”; z leśniczówki do wiaty ,,Zamek” nad jeziorem. Tam ognisko, kiełbaski gry i zabawy i bezpieczny powrót tą samą trasą do Złotowa koło godziny 14:00.

Skip to content