Ferie 2024 z Muzeum Ziemi Złotowskiej

Gdzie ciekawie spędzić czas podczas ferii zimowych w naszym regionie?

Jak co roku zapraszamy na Ferie z Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Od 12 do 25 lutego 2024 Muzeum Ziemi Złotowskiej zaprasza dzieci i młodzież do 18 lat do bezpłatnego zwiedzania wystaw.

Codziennie w godzinach 10-17 zapraszamy na plac Paderewskiego 13 do zwiedzenia Galerii za winklem i wystawy stałej pod wszystko mówiącym tytułem „Moje miasto, a w nim – Złotów w PRLu”. Na ekspozycję składają się eksponaty żywcem wyjęte z czasów, gdy w Polsce panował socjalizm, w latach 1945-1989.  Ta kompozycja mebli, urządzeń, dawnych pieniędzy, towarów, kartek żywnościowych, naczyń daje niesamowitą okazję przeniesienia się do życia w miasteczku w drugiej połowie XX wieku.

Od poniedziałku do piątku (godz. 8-16) i w soboty (godz. 10-14) zachęcamy do wizyty w zabytkowej kamienicy mieszczańskiej z XVIII wieku przy ul. Wojska Polskiego 2a. Ekspozycja pozwala zapoznać się z najstarszymi zabytkami z naszego rejonu. Opowiada o historii Złotowszczyzny pod zaborami. Spacer po pokojach mieszczańskich sprzed 100 lat (salonik, sypialnia i gabinet) ilustruje, jak radzono sobie z problemem braku elektryczności i łazienki w tamtych czasach.

W niedziele w godz. 13-14 polecamy bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Kaplicy Pamięci. Doskonale odtworzone wnętrze z historycznymi freskami stanowi oprawę dla kilkunastu plansz i gablot o tematyce funeralnej i militarnej. Zarówno plansze jak i zgromadzone eksponaty odnoszą się do dziejów Krajny Złotowskiej, jej wielokulturowego dziedzictwa i kilkusetletniego współistnienia na tym obszarze Polaków, Niemców i Żydów.

W Muzeum podczas ferii zimowych prowadzone są również zajęcia, na które należało się zapisać (obecnie brak już wolnych miejsc!). Zajęcia będą odbywać się 14 i 21 lutego 2024 roku w godzinach od 11:00–13:00. Warsztaty są nastawione na miłe spędzenie wolnego czasu, operują metodą edukowania poprzez zabawę i ekspresję twórczą. Tematem pierwszych zajęć pt. „Czapki z głów” będzie historia nakryć głowy. Tematem drugich zajęć pt. „Mały kolekcjoner” będzie numizmatyka i kolekcjonerstwo. Warsztaty będą bezpłatne i odbywać się będą w Spichlerzu Złotowskim. – WIĘCEJ INFORMACJI TUTAJ [KLIK]

Edukacja poprzez zabawę to najskuteczniejszy sposób, aby spędzić ferie zimowe w sposób przyjemny i dający satysfakcję. Do zobaczenia w Muzeum Ziemi Złotowskiej!