KONKURS „Detale złotowskiej architektury w obiektywie”

Regulamin konkursu fotograficznego pod nazwą

„Detale złotowskiej architektury w obiektywie” zostanie ogłoszony 24 lutego 2022 roku.

Pokaż nam Złotów w detalu!

Złotów przez lata stale się zmienia… Jedni mówią, że na lepsze, bardziej nowoczesne, innym szkoda ciekawych i unikalnych elementów złotowskiej zabudowy odchodzących niezasłużenie w niebyt. Jeszcze wczoraj widziane piękne, drewniane drzwi w kamienicy, nazajutrz bywają wyparte produktem z plastiku… Nieodwracalnie. Pewnych procesów nie da się zatrzymać, na pewno ludzie bardziej wolą nowe, szczelne okna niż drewniane, rozpadające się, którymi do mieszkania wdziera się zimny wiatr i chłód… Te zanikające elementy naszej, miejskiej architektury możemy jednakże trwale uwiecznić – w kadrze aparatu fotograficznego. Z tego powodu zachęcamy Was do udziału w konkursie fotograficznym, w którym będziemy oczekiwać od uczestników, że umieszczą na zdjęciach niezwykłe lub całkiem zwykłe, ale ciekawe detale architektury Złotowa! Liczymy, że wprawne oko fotografa pokaże nam to, czego zwykły człowiek nie zauważa, nawet jeśli przechodzi obok każdego dnia. Nie wykluczamy, że mogą was zachwycić elementy nowoczesnego budownictwa, czekamy także na zdjęcia tego co nowe, ale równie piękne jak stare! Nad regulaminem konkursu pochyli się zacne grono pod kierunkiem uznanego fotografika-muzealnika Grzegorza Mrozika.

Liczymy na wyobraźnię i spostrzegawczość uczestników, którzy nadeślą na konkurs prace dające nam inne spojrzenie na Złotów i jego architekturę. Nie ulegajcie sztampie, robiąc tysiące zdjęć promenadzie, poszukajcie czegoś innego, co charakteryzuje nasze miasto, bądźcie kreatywni i odkrywczy – do dzieła!

Przed ogłoszeniem konkursu zapraszamy do urokliwego Spichlerza na wykład Janusza Justyny na temat złotowskiej architektury, w czwartek 24 lutego 2022 r., o godz. 17.00. Być może wykład pomoże Wam w obraniu fotograficznego kursu na poszukiwanie detali złotowskiej architektury!

Regulamin konkursu DETALE arch. MZZ

Załącznik do konkursu fotograficznego MZZ

Z dniem 30 kwietnia 2022 r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu fotograficznego pt. „Detale złotowskiej architektury w obiektywie”. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, aż 25 uczestników i 92 prace fotograficzne podlegały ocenie.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Detale złotowskiej architektury w obiektywie”. Pierwsze miejsce zdobył Arkadiusz Macios za zdjęcie pt. „Drzwi do spichlerza”, drugie miejsce zajął Robert Cierniak – „Znak Rodła”, trzecia lokata przypadła Nadii Macios – „Matka Boska” a nagrodę wyróżnienia uzyskała Lena Cierniak – „Pingwinki”. Dekoracja laureatów konkursu miała miejsce w podwórzu naszego muzeum, gdzie można było obejrzeć również wystawę fotograficzną z wybranych prac z konkursu. Konkurs miał na celu zachęcić do rozwijania zainteresowania fotografią, angażowania, inspirowania oraz wzbudzania emocji u odbiorców tym, co w przestrzeni miejskiej jest ciekawe, unikatowe, ale bywa na co dzień niezauważalne.

Arkadiusz Macios zdjęcie pt. „Drzwi do spichlerza”
drugie miejsce Robert Cierniak – „Znak Rodła”
Nadii Macios – „Matka Boska”
wyróżnienia Lena Cierniak „Pingwinki”