poniedziałek - piątek 8-16 sobota 10-14

Muzeum Ziemi Złotowskiej już w tym sezonie letnim otwiera punkt Informacji Turystycznej

W ramach pobudzenia aktywności turystycznej i promocyjnej miasta oraz regionu Muzeum Ziemi Złotowskiej już w tym sezonie letnim otwiera punkt Informacji Turystycznej.

Z dniem 1 sierpnia 2020 roku w Złotowie rusza punkt Informacji Turystycznej. Ten rok jest wyjątkowy ze względu na ogłoszoną pandemię. Okazuje się, że polscy turyści zamienili wyjazdy zagraniczne na korzyść miejsc bezpiecznych i bliskich. Informacja Turystyczna przyczyni się do sprawnego poruszania turystów w przestrzeni miasta, umożliwiając szersze poznanie i wykorzystanie istniejących walorów turystycznych, oraz elementów bazy turystycznej Złotowa i okolic.

Punkt Informacji Turystycznej przy ul. Spichrzowej 9, z siedzibą w Złotowskim Spichlerzu powstał przy Muzeum Ziemi Złotowskiej. Spichlerz znajduje się na szlaku prowadzącym z centrum miasta na promenadę, w korzystnej lokalizacji przy głównych atrakcjach miasta. Istotne jest, że pomieszczenie parterowe Spichlerza Złotowskiego dostosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Umieszczenie w tym miejscu punktu IT wpłynie również na podniesienie rangi jednego z nielicznych, zadbanych zabytków naszego miasta.

W punkcie Informacji Turystycznej zebrano aktualną bazę atrakcji, zabytków, zakwaterowania i gastronomi dla osób odwiedzających Złotów i nasz region. Celem działań IT jest promocja miasta i regionu poprzez media, szczególnie za pomocą internetu. IT będzie także promowała imprezy o charakterze historycznym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym, starając się dotrzeć do jak największego grona odbiorców. W siedzibie IT można uzyskać materiały promocyjne dotyczące miasta, regionu oraz podmiotów prowadzących działalność nastawioną na szeroko pojętą turystykę, głównie poprzez Złotowską Kartę Turysty. Możliwy jest wynajem przewodnika po mieście. W IT można też nabyć pamiątki związane ze Złotowem, dostępne w szerszej ofercie w Muzeum Ziemi Złotowskiej.

Informacja Turystyczna w Złotowie

Spichlerz złotowski – ul. Spichrzowa 9, 77-400 Złotów

Otwarta w sezonie letnim (środa – niedziela) godz. 10.00-17.00

Kontakt z pracownikiem – Janusz Justyna, telefon: 780 134 919

Skip to content